ARAMEAN YOUTH UNION – Junge Aramäische Union

We are the future!

Bakan Günay, Süryanice ve Kürtçe kitapları tanıttı

TÜYAP Uluslarası Kitap Fuarı’ında Süryanice ve Kürtçe iki kitabın tanıtımını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Ulusal bütünlüğümüz kültürel zenginlimizin farkına varmakla sağlanır. Anadolu kültürünün özgün ürünleri olan bu eserlerin ,Türkiye’nin birlikte yaşama bilincine katkı yapacağını düşünüyorum.” dedi.

TIMETURK / Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 31. İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. Burada Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanan Süryani Mor Efremi’nin şiirlerini ve Ahmed-i Ceziri’nin Kürtçe Divanı’nı tanıttı. Kitaplar hakkında konuşan Günay, „Biz Anadolu topraklarında kültür zenginliğimizin köklerini oluşturan ne varsa hiçbiri kaybolmasın istiyoruz. Bugün, ‚ulusal bütünlüğümüz, bu zenginliğin bazı parçalarını yok etmekle değil, hepsini saygıyla ortaya çıkarmak ve farkına varmakla gelişebilir‘ düşüncesindeyiz. Ulusal bütünlüğümüz bunun farkına varmakla sağlanır. Bunların bazı parçalarını yok etmekle değil. Hepsine sahip olmakla gelişir. Bu yüzden Türkiye’nin birlikte yaşama bilincine katkı yapacağını düşünüyorum. Bu çalışmalarla Türkiye’nin renklerini ve güzelliğini tüm dünyaya göstereceğiz.“ İfadelerini kullandı.

Fuarı da gezen Günay, fuarın onur yazarı seçilen Gülten Dayıoğlu ile bir süre sohbet etti.

http://www.timeturk.com/tr/2012/11/21/bakan-gunay-suryanice-ve-kurtce-kitaplari-tanitti.html

Advertisements

Information

Dieser Eintrag wurde veröffentlicht am 21. November 2012 von in Artikel über Aramäer, Kultur und Identität.

Neueste Twitter Meldungen!

Aktuelle Veranstaltungen!

Spendenaktion für die Aramäer und Christen in Syrien:


Vergesst uns nicht!

Deutschland steh zu deiner Verantwortung! Petition Unterschreiben!

Der Völkermord an 1,5 Millionen Armeniern, über 500.000 Aramäern und anderen christlichen Minderheiten, die Straflosigkeit der Täter, wird von Historikern als Blaupause für den Holocaust und weitere Völkermorde bezeichnet. Bereits Adolf Hitler sagte bei seiner zweiten Rede vor den Oberkommandierenden auf dem Obersalzberg am 22. August 1939 „Wer redet denn heute noch von der Vernichtung der Armenier?“. Die Leugnung eines Völkermords und die Straflosigkeit der Täter stellt einen Nährboden für weitere Völkermorde dar, welche heute immer noch stattfinden! Stoppt die Leugnung von Völkermorden und die Verunglimpfung der Opfer durch die Täter und ihre Nachfahren!

Yes, You Can Say ‘Genocide,’ Mr. Prim Minister Erdogan!

Aktuelle Bildergalerie

Archiv Kalender

November 2012
S M D M D F S
« Okt   Dez »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Um neue Beiträge per E-Mail zu erhalten, hier die E-Mail-Adresse eingeben.

Schließe dich 878 Followern an

Kategorie

Archiv

%d Bloggern gefällt das: